Naše predstavenia

Poetika divadla Houže smeruje k tradícii potulného jarmočného a krčmového divadla, pracuje s klasickými postupmi bábkového divadla, ktoré aktualizuje a nachádza prieniky medzi „starým, súčasným a tzv. nadčasovým“. Výrazne narába s humorom, nadhľadom, kompiláciou rôznych žánrov, hyperbolou a štylizáciou.

Dramaturgia divadla sa orientuje na historické osobnosti, zabudnutú klasiku, či autorské texty.

Fándly alebo Stručná história neúspechu

Príbeh o životnej ceste kňaza, spisovateľa, osvietenca a ľudového liečiteľa Juraja Fándlyho. Hlavný hrdina je zoslaný na zem, aby pomohol jednoduchému ľudu dostať sa z nevedomosti a rozťal bludný kruh, v ktorom generácie žijú a čoraz viac upadajú.

Vlk na mesiaci

V čom spočíva Vlkova neochvejná túžba prejsť sa po Mesiaci, koľko klamstva musíme vynaložiť na to, aby sme dosiahli svoje ciele a je naozaj pravdou, že lož má krátke nohy? Inscenácia sa s veľkou dávkou humoru venuje dôležitým témam, ktoré v spoločnosti rezonujú aj dnes.

Návrat Ondreja Baláža alebo Obrázky z veľkej vojny

Pojem vojna prežíva už tisícročia
a neustále nachádza ako svojich
stúpencov, tak aj obete. Na jednej
strane túžba vládnuť a vlastniť,
na druhej túžba prežiť a vrátiť sa domov. Od mocných k bezmenným vojakom v zákopoch. Kto je hrdina a o akej vojne
je vlastne reč?

Babička!!!

Čo sa ale stane, keď jedného dňa telefón zvoní a zvoní a na druhej strane nikto sa nikto neozýva? Babička je nútená vydať sa na dobrodružnú cestu a zvládnuť nástrahy nevyspytateľného sveta.

Houže môže hrať aj u vás. Ozvite sa nám.